Utorak, 19 Mart, 2024

SINDIKAT PROSVJETE CRNE GORE

Biografija mr Radomira Božovića

Radomir Božović je rođen u Beranama 1975. godine, gdje je završio osnovnu i srednju školu (gimnaziju). Prirodno matematički fakultet (matematiku) je završio 1999. godine u Podgorici. Specijalizirao je metodiku nastave matematike 2005. godine, a potom i magistrirao matematiku 2007. Radio je u osnovnoj školi „Radojica Perović“ u Podgorici kao profesor matematike više od 20 godina. Predsjednik je Udruženja nastavnika matematike Crne Gore od 2018. godine, i glavni i odgovorni urednik matematičkog časopisa za učenike osnovnih škola „Dijagonala“. Oženjen je, otac dvoje djece. Nije član nijedne političke stranke.

Autor i koautor je tri programa stručnog usavršavanja:

- „Značaj sindikata prosvjete u obrazovnom sistemu Crne Gore“, koji je izveden u preko 50 škola u Crnoj Gori pred preko 1500 članova Sindikata prosvjete;
- „Ocjenjivanje u nastavi matematike, i
- „Pisa testiranje – pisanje i rješavanje zadataka“, koji su izvedeni preko 20 puta širom Crne Gore.

Objavio je više stručnih radova iz matematike u časopisu Vaspitanje i obrazovanje.

Bio je predsjednik Sindikalne organizacije JU OŠ „Radojica Perović“ od 2006. godine, član Glavnog odbora Sindikata prosvjete u prethodna tri mandata, a bio je i član Izvršnog odbora SPCG u jednom mandatu.

Na Kongresu, održanom 06.11.2021. je izabran za predsjednika Sindikata prosvjete Crne Gore.

Članovi smo